Fyzioterapie - konzultace

Diagnostika, léčba, harmonizace   -  informace o různých technikách, které pomáhají tělu i duši

 

RIKTA - Magneto - infračervený laserový terapeutický přístroj (kvantová medicína)

Kvantová medicína - nová efektivní a rychle rostoucí oblast výzkumu, na jehož základě se využívá speciálních vlastností elektromagnetického záření.

 

Název "Kvantová medicína" na jedné straně zdůrazňuje elektromagnetickou povahu tohoto nového lékařského směru a na straně druhé zdůrazňuje energii používanou jako kvantovou - minimální část elektromagnetického záření (což svědčí o nízké, bezpečné úrovni elektromagnetického záření). Kvantová terapie zahrnuje všechny stupně dosažení a udržování lidského zdraví, a to: prevence onemocnění, diagnostika, léčba a rehabilitace.

 

RIKTA - Jedná se o přístroje z kosmického výzkumu, které jsou postupně uvolňovány do oblastí medicíny. Tyto přístroje patří mezi špičku terapeutických přístrojů na světě. Jsou vyráběny v Ruské federaci a používají se v terapeutické medicíně po celém světě. Používají se k léčbě mnoha onemocnění bez užívání chemických medikamentů. Tento přístroj nejen eliminuje chronické onemocnění (bolest), ale pomáhá organismu vypořádat se s nerovnovážným stavem, který způsobuje onemocnění. Přístroj RIKTA značně zkracuje dobu recidívy a umožňuje snížení dávky léků, případně úplné vynechání léků. (vlastní zkušenost)

 

 

(text www.apkp.cz )

 

NOVINKA !!!  *** ZAPŮJČENÍ PŘÍSTROJE DOMŮ ***

Nyní pro vás máme vyjímečnou nabídku, jako zatím jediní v republice !!!

Komu se nechce chodit deset dní po sobě na terapii, nebo k nám domů vozit pejska, můžeme vám přístroj zapůjčit.

Sestavíme s vámi přesný postup desetidenního ošetření  "na míru". , dle vašich zdravotních problémů. 

 

Bowen terapie   ( Jock Ruddock )

Jemná vibrační technika, umožňující tělu aktivovat jeho přirozené regenerační a hojivé mechanizmy.

 

Na rozdíl od klasických "tvrdších" masáží se zde jedná o velmi jemné, přesně definované pohyby přes měkkou tkáň. Touto technikou se dají citlivě ošetřit i velmi bolestivá místa.

Tato technika je zcela nediagnostická, tedy holistická. Nezaměřujeme se na problémy nebo problematické části, naši práci adresujeme na celé tělo, abychom podpořili jeho vlastní obranný systém a stimulovali jeho přirozené regenerační a hojivé procesy. Technika napomáhá také odstranění energetických bloků a znovuobnovuje plynulý tok Chi energie.

 

Bowenovu techniku nejčastěji používáme při svalových a kloubních problémech – křeče, zatuhnutí svalů, snížení pohyblivosti nebo bolestivost v kloubech. Vynikajících výsledků je dosahováno při bolestech páteře, včetně krčního, bederního a křížového úseku. Technika je velmi efektivní také při bolestech hlavy, migrénách i tzv. zvonění v uších. Jelikož Bowenova technika napomáhá vybalancovat organizmus, upravit jeho vnitřní prostředí – tzv. homeostázu, stimuluje vylučování odpadních látek z těla, stejně jako podporuje lymfatickou drenáž, napomáhá tělu bojovat i s vážnými stavy jako jsou chronický únavový syndrom, astma, obrny a stavy po mrtvicích.

 

( převzato ze stránek mého učitele Jocka Ruddocka )
       

 

Reflexní terapie   (Julius Pataky)

Jednoduchost a dostupnost této metody je fascinující.

 

Reflexní body se nacházejí po celém těle. Tzv. displeje nalezneme na ploskách nohou, na rukou, uších, břiše a dalších místech. Nejčastěji se využívají ty, které nalezneme na ploskách nohou. Tyto body mají přímou souvislost s jednotlivými orgány.

 

Reflexní terapie lze využít jako prevence - udržování harmonie a rovnováhy organismu, pomáhá však účinně řešit i problémy akutní a chronické. Rovněž se dá použít jako částečně diagnostická nápověda. Bod, který není v energetické rovnováze, je vždy citlivější, než ty, které jsou v pořádku. Je vhodné ji využít při  poúrazových a pooperačních stavech.

 

Lze ji úspěšně použít například při bolestech zad, skolioze, bolestech kloubů, problémech s ploténkami,  migrénou ( krční páteř ), ale také při alergii, k detoxikaci organismu a zároveň harmonizuje všechny  orgány.

 

Při reflexní terapii psů se pracuje s ploškami na zadních chodidlech velmi podobně, jako s ploškami na chodidlech člověka.

Tato terapie je velmi účinná a sympatická svojí dostupností. Kdykoliv můžeme pomoci například při kolikách a akutních stavech pacientů před případným příjezdem lékaře a tím mu velmi ulevit.

   

 

Dornova technika a Breussova masáž  ( kurz Praha )

Dornova metoda je jemná manuální terapie, při níž uvádíme klouby a obratle na milimetr přesně do správné polohy pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Terapeut nikdy nepřekračuje práh bolesti klienta. Pohyb je porováděn za spolupráce klienta, jemně a volně. Po ošetření obratle nebo kloubu terapeut  jemně hladí ošetřované místo rukama směrem ke konci končetin nebo ke kostrči. Podpoří tak volný pohyb uvolněné energie v těle.

 

Terapie můžeme doplnit Breussovou masáží za pomoci nejlépe třezalkového oleje a tím prohloubíme uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.

 

Lymfaticko - relaxační masáž hlavy  ( Stanislav Flandera )

Jedná se o jedinečnou terapii oblasti hlavy, která vede k výraznému snížení „vnitřního“ napětí, ovlivňuje náladu, stres, bolesti hlavy tlakového charakteru, ale i bolesti spojené s napětím krčního svalstva.

Jemně stimuluje lymfatický systém a miliony senzitivních nervových zakončení, která nejen přinášejí do mozku informace z povrchu těla, ale i do jisté míry určují to, jak se cítíme.

MERIDIÁNOVÉ MASÁŽE

Meridiánová masáž je přijemná terapie, která působí na tělo i mysl. jedná se o celostní holistickou metodu. je vhodní ji použít v případech, kdy došlo k jakékoliv energetické nerovnováze. Tato masáž vychází z tradiční čínské medicíny, učení o meridiánech. Můžeme zde pracovat s celými meridiány, nebo s konkrétními body, kde se nacházejí bloky energie. Můžeme ji použít i všude tam, kde je nevhodná čikontraindikovaná klasická masáž. ( pooperační stavy, velké bolesti, těhotenství aj.)
 
 

příklady využití masáže:

 • okamžitý stav hluboké relaxace
 • eliminace stresu
 • migrény
 • různé typy bolestí
 • závratě
 • regenerace organismu
 • rozproudění energie nutné k výživě orgánů a celého těla
 

FONOFORÉZA - tónová akupunktura - terapeutické ladičky

Terapeutické ladičky jsou jemné a precizní nástroje, které pomocí zvukových vibrací dokáží rezonovat s naší myslí, emocemi i celým tělem. Náš nervový systém reaguje na zvuk ladičky, stejne jako struny hudebného nástroje a přináší nám:

 

 • Okamžitý stav hluboké relaxace
 • Projasnění mysli a zlepšení výkonu mozku
 • Více fyzické energie a zlepšení schopnosti koncentrace
 • Odstranění stresu díky uvedení těla do rovnováhy a harmonie
 • Rozvíjení a zjemňování sluchových schopností
 • Posílení výsledků masáží, akupresury, práce se sny a meditací
 • Vyrovnání nervového systému
 • Propojení levé a pravé mozkové hemisféry

 


Použití ladiček je velmi jeddnoduché, každý se s nimi naučí snadno pracovat a jejich léčebné účinky jsou téměř zázračné. Jejich zvuk a vibrace mají schopnost posílit výsledky ostatních terapeutických léčebných metod.

 

 

                                         

 

 

 

Moxování a tělové svíce

Svíce používáme pro uvolnění stresu, při depresi, podráždění. Zmírnění zánětlivých procesů, detoxikace. Bolest páteře a kloubů.

Již Keltové používali stočenou kůru stromů a později také další rostliny k vytahování zánětů z těla a k úlevě od bolesti. Nyní se používá k výrobě svící plátno napuštěné včelím voskem. Svíce fungují na principu komínového efektu. Tělové svíce jsou obdobou svící ušních.

 

Moxování je tradiční technika čínské medicíny.

Moxovací tyčinkou vyrobenou z lisovaného pelyňku požehujeme akupunkturní body. Moxování napomáhá zvyšování obranyschopnosti organismu, zrychluje látkovou výměnu, uvolňuje svalstvo. Mimo to stabilizuje vegetativní nervový systém. Působí na krevní systém, rozšiřuje cévy. V neposlední řadě využíváme při bolesti kloubů a spasmech.

 

 

 

 

TEJPY

Tejpování je terapie využívající tejpy nebo tejpovací pásky. Dělí se na tejpování fixační a kinezio tejpování. Vychází tedy z poznatků kineziologie.

Touto metodou lze ovlivnit :

 • svaly
 • lymfatický systém - snižuje otoky
 • korekční technika k ovlivnění vazů, šlach či fascií
 • korekce jizev
 • úleva od bolesti
 • podpora hojení
 • stabilizace kloubů

 

Jestliže má pacient jednu z těchto diagnóz, je pro něj tejpování vhodnou metodou:

 • skolióza
 • neuralgie
 • vertebrogenní algický syndrom
 • entezopatie, bursitida
 • úžinové syndromy
 • periferní i centrální parézy
 • ontuze, distorze, kloubní instabilita
 • deformity nohy a prstů atd.