Fyzioterapie

RIKTA - magneto-infračervený laserový terapeutický přístroj (kvantová medicína)

Kvantová medicína - nová efektivní a rychle rostoucí oblast výzkumu, na jehož základě se využívá speciálních vlastností elektromagnetického záření.

Název "Kvantová medicína" na jedné straně zdůrazňuje elektromagnetickou povahu tohoto nového lékařského směru a na straně druhé zdůrazňuje energii používanou jako kvantovou - minimální část elektromagnetického záření (což svědčí o nízké, bezpečné úrovni elektromagnetického záření). Kvantová terapie zahrnuje všechny stupně dosažení a udržování lidského zdraví, a to: prevence onemocnění, diagnostika, léčba a rehabilitace.

RIKTA - Jedná se o přístroje z kosmického výzkumu, které jsou postupně uvolňovány do oblastí medicíny. Tyto přístroje patří mezi špičku terapeutických přístrojů na světě. Jsou vyráběny v Ruské federaci a používají se v terapeutické medicíně po celém světě. Používají se k léčbě mnoha onemocnění bez užívání chemických medikamentů. Tento přístroj nejen eliminuje chronické onemocnění (bolest), ale pomáhá organismu vypořádat se s nerovnovážným stavem, který způsobuje onemocnění. Přístroj RIKTA značně zkracuje dobu recidivy a umožňuje snížení dávky léků, případně úplné vynechání léků. (vlastní zkušenost)

*** ZAPŮJČENÍ PŘÍSTROJE DOMŮ ***

Nyní pro vás máme výjimečnou nabídku !!!

Komu se nechce chodit deset dní po sobě na terapii, nebo k nám domů vozit pejska, můžeme vám přístroj zapůjčit.

Sestavíme s vámi přesný postup desetidenního ošetření "na míru", dle vašich zdravotních problémů.


BOWEN TERAPIE ( Jock Ruddock )

Jemná vibrační technika, umožňující tělu aktivovat jeho přirozené regenerační a hojivé mechanizmy.

Na rozdíl od klasických "tvrdších" masáží se zde jedná o velmi jemné, přesně definované pohyby přes měkkou tkáň. Touto technikou se dají citlivě ošetřit i velmi bolestivá místa.

Tato technika je zcela nediagnostická, tedy holistická. Nezaměřujeme se na problémy nebo problematické části, naši práci adresujeme na celé tělo, abychom podpořili jeho vlastní obranný systém a stimulovali jeho přirozené regenerační a hojivé procesy. Technika napomáhá také odstranění energetických bloků a znovuobnovuje plynulý tok Cchi energie.

Bowenovu techniku nejčastěji používáme při svalových a kloubních problémech – křeče, zatuhnutí svalů, snížení pohyblivosti nebo bolestivost v kloubech. Vynikajících výsledků je dosahováno při bolestech páteře, včetně krčního, bederního a křížového úseku. Technika je velmi efektivní také při bolestech hlavy, migrénách i tzv. zvonění v uších. Jelikož Bowenova technika napomáhá vybalancovat organizmus, upravit jeho vnitřní prostředí – tzv. homeostázu, stimuluje vylučování odpadních látek z těla, stejně jako podporuje lymfatickou drenáž, napomáhá tělu bojovat i s vážnými stavy jako jsou chronický únavový syndrom, astma, obrny a stavy po mrtvicích.

( převzato ze stránek mého učitele Jocka Ruddocka )


REFLEXNÍ TERAPIE ( Julius Pataky )

Reflexní body se nacházejí po celém těle. Tzv. displeje nalezneme na ploskách nohou, na rukou, uších, břiše a dalších místech. Nejčastěji se využívají ty, které nalezneme na ploskách nohou. Tyto body mají přímou souvislost s jednotlivými orgány.

Reflexní terapie lze využít jako prevence - udržování harmonie a rovnováhy organismu, pomáhá však účinně řešit i problémy akutní a chronické. Rovněž se dá použít jako částečně diagnostická nápověda. Bod, který není v energetické rovnováze, je vždy citlivější, než ty, které jsou v pořádku. Je vhodné ji využít při poúrazových a pooperačních stavech.

Lze ji úspěšně použít například při bolestech zad, skolioze, bolestech kloubů, problémech s ploténkami, migrénou ( krční páteř ), ale také při alergii, k detoxikaci organismu a zároveň harmonizuje všechny orgány.

Při reflexní terapii psů se pracuje s ploškami na zadních chodidlech velmi podobně, jako s ploškami na chodidlech člověka.

Tato terapie je velmi účinná a sympatická svojí dostupností. Kdykoliv můžeme pomoci například při kolikách a akutních stavech pacienta před případným příjezdem lékaře, a tím mu velmi ulevit.


DORNOVA METODA A BREUSSOVA MASÁŽ ( kurz Praha )

Dornova metoda je jemná manuální terapie, při níž uvádíme klouby a obratle na milimetr přesně do správné polohy pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Terapeut nikdy nepřekračuje práh bolesti klienta. Pohyb je porováděn za spolupráce klienta, jemně a volně. Po ošetření obratle nebo kloubu terapeut jemně hladí ošetřované místo rukama směrem ke konci končetin nebo ke kostrči. Podpoří tak volný pohyb uvolněné energie v těle.

Terapie můžeme doplnit Breussovou masáží za pomoci nejlépe třezalkového oleje a tím prohloubíme uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.LYMFATICKO - RELAXAČNÍ MASÁŽ HLAVY ( Stanislav Flandera )

Jedná se o jedinečnou terapii oblasti hlavy, která vede k výraznému snížení "vnitřního" napětí, ovlivňuje náladu, stres, bolesti hlavy tlakového charakteru, ale i bolesti spojené s napětím krčního svalstva.

Jemně stimuluje lymfatický systém a miliony senzitivních nervových zakončení, která nejen přinášejí do mozku informace z povrchu těla, ale i do jisté míry určují to, jak se cítíme.


FONOFORÉZA - tónová akupunktura - terapeutické ladičky

Terapeutické ladičky jsou jemné a precizní nástroje, které pomocí zvukových vibrací dokáží rezonovat s naší myslí, emocemi i celým tělem. Náš nervový systém reaguje na zvuk ladičky :

 • Okamžitý stav hluboké relaxace
 • Zmírnění bolesti, odstranění energetických blokád
 • Stres, strach, nervozita - díky uvedení těla do rovnováhy a harmonie

 • Projasnění mysli a zlepšení výkonu mozku
 • Více fyzické energie a zlepšení schopnosti koncentrace
 • Vysoký krevní tlak
 • Cukrovka
 • Alergie
 • Posílení výsledků masáží, akupresury, práce se sny a meditací
 • Vyrovnání nervového systému
 • Propojení levé a pravé mozkové hemisféry
 • Vliv na viry a bakterie
 • Paraziti
 • atd


Použití ladiček je velmi jednoduché, každý se s nimi naučí snadno pracovat a jejich léčebné účinky jsou téměř zázračné. Jejich zvuk a vibrace mají schopnost posílit výsledky ostatních terapeutických léčebných metod.

Každá ladička má svoje specifické vibrace, které působí na určité zdravotní problémy. Jsou ladičky, které se zaměřují na pohybová aparát, jiné na psychiku, další na emoce, nebo opravu DNA. 


KINEZIOTAPING

Tejpování je terapie využívající tejpy nebo tejpovací pásky. Dělí se na tejpování fixační a kinezio tejpování. Vychází tedy z poznatků kineziologie.

Touto metodou lze ovlivnit :

 • svaly
 • lymfatický systém - snižuje otoky
 • korekční technika k ovlivnění vazů, šlach či fascií
 • korekce jizev
 • úleva od bolesti
 • podpora hojení
 • stabilizace kloubů

Jestliže má pacient jednu z těchto diagnóz, je pro něj tejpování vhodnou metodou:

 • skolióza
 • neuralgie
 • vertebrogenní algický syndrom
 • entezopatie, bursitida
 • úžinové syndromy
 • periferní i centrální parézy
 • ontuze, distorze, kloubní instabilita
 • deformity nohy a prstů atd.

                      zuzidea   © 2013 Všechna práva vyhrazena                    

Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!